270 kilometrów, 4 dni jazdy na 8 kółkach, 100 uczestników z różańcem w ręce – już pod koniec sierpnia odbędzie się kolejna, 14. Pielgrzymka na Rolkach z Warszawy na Jasną Górę.

Najstarsza w Polsce tego typu pielgrzymka rozpocznie się tradycyjnie 22 sierpnia w kościele księży Michalitów na warszawskim Bemowie. Stąd pątnicy wyruszą w trasę, przejeżdżając dziennie od 50 do 75 kilometrów. Do Częstochowy dotrą w czwartek 25 lipca i zostaną do piątku. Po drodze nocować będą w halach sportowych, a niezbędny ekwipunek będzie podróżował w samochodach.
PNR to wydarzenie sportowo-religijne. Może w nim wziąć udział każdy, kto pewnie jeździ na rolkach, umie hamować i zjeżdżać z górki oraz akceptuje religijny charakter pielgrzymki. Uczestnicy codziennie uczestniczą w mszach świętych, modlitwie brewiarzowej, konferencjach, a w trasie modlą się i śpiewają – jak na każdej pielgrzymce. Do dyspozycji jest kilku księży – także na rolkach.
Zapisy rozpoczynają się 1 lipca o północy. Ale uwaga – zwykle już po niespełna godzinie kończą się miejsca! Zapraszamy na rolkowa.pl – tam znajdują się wszystkie niezbędne informacje.

Zachęcamy do udziału!

rolkowa2014-3-0DSC_6564