Mistrzostwa Polski Freestyle Slalom Kętrzyn 2015 rozgrywane w dniach 12-13.12.2015r. zgromadziły na starcie 121 rolkarzy. W gościnnej hali MOSiR Kętrzyn zawodnicy z Otwocka, Rzeszowa, Warszawy, Katowic, Białegostoku, Sopotu i Kętrzyna rywalizowali w pięciu dyscyplinach kwalifikowanych freestyle slalomu na rolkach oraz w trójboju dziecięcym. Cieszy bardzo fakt zdominowania zawodów przez grupę juniorów zarówno wśród dziewcząt, jak i chłopców. Polski freestyle pokazuje nowe twarze, a seniorzy prezentują jazdę na najwyższym światowym poziomie. Jak zwykle panie z Rzeszowa, a panowie z Kętrzyna wiodą prym w poszczególnych dyscyplinach. Ale już ostrzą pazurki Wilki z Otwocka, a fajną jazdę pokazuje warszawska I Love Rolki. Grupa katowicka i białostocka dzielnie zwiększa grono seniorów i nie ustępuje pola mistrzom. Niewątpliwie najlepszą zawodniczką zawodów była Klaudia Hartmanis, zwyciężając w czterech dyscyplinach: speed, classic, classic pair i battle. Trzy tytuły Mistrza Polski zdobył wśród seniorów Michał Sulinowski: classic, classic pair i battle. Jednym medalem złotym – speed, trzema srebrnymi – classic, classic pair i battle i jednym brązowym – jump może pochwalić się Dawid Jaworski. Nikt nie wątpił, że konkurencję jump wygra Ziombel Bombel wśród panów, ale wśród pań czarnym koniem okazała się zawodniczka z Kętrzyna Sara Tereszczuk, która skoczyła najwyżej. Pośród juniorek trzy złote medale trafiły do rzeszowianki Justyny Czapli – speed, classic i battle, a wynikiem podwójnego Mistrza Polski może pochwalić się Jakub Mączyński z kętrzyńskiego BlueBear TEAM – classic, battle. Najszybszym juniorem w Polsce okazał się Hubert Kilian z Rzeszowa.

Dwudniowe zmagania były też udziałem najmłodszych miłośników rolek. Dla nich organizatorzy przygotowali trójbój dziecięcy rozgrywany w trzech kategoriach wiekowych. Trzy konkurencje – szybkość przy speed fish, sprawność na torze przeszkód i gibkość w przejeździe pod tyczką. Najmłodsi potrafili przyjechać z bardzo daleka, żeby tylko wziąć udział w tych konkurencjach. Zabawy i emocji było bardzo wiele, a każdy uczestnik Mistrzostw Polski otrzymał pamiątkowy medal. Medale rozdano również w kategorii 30+ – bo to bardzo sympatyczne, gdy rodzice trenują razem z dziećmi i mają odwagę wystartować w zawodach. Gorąco gratulujemy im wsystkim.

Ogromne podziękowania kierujemy do wszystkich ludzi wielkiego serca, którzy pomogli zorganizować, przeprowadzić i wesprzeć tak duże przedsięwzięcie. Dziękujemy wszystkim sędziom i gratulujemy zdania egzaminu świeżo upieczonym sędziom freestyle slalomu, którzy punktowali zawody pod okiem Rafała Rakmana z Polski i Alexsandra Clarisa z Francji. Dziękujemy Władzom Miasta Kętrzyn i kętrzyńskiemu MOSiR i PZSW za wsparcie finansowe i logistyczne.  Firmie SEBA za nagrody rzeczowe, firmom: Vulkan, Logos, Parabola, Centro, Market Na górce, Zakład krawiecki Barbara, Magness, Straż Pożarna, PCK, SOS Dwójka i Gimnazjum nr 2  za pomoc rzeczową, uśmiech, pomysł na to, jak pomóc szybko i skutecznie. Wielkie dzięki dla naszych wspaniałych rodziców zawodników, którzy są po prostu bezcenni w ogarnianiu spraw często nie do ogarnięcia. Serdeczne podziękowania dla wszystkich starszych zawodników BlueBear TEAM, Klaudii i Zuzi za wszystko przed, w trakcie i po. Wielkie dzięki dla Pana Piotra Frąckiewicza i jego Wilczków z KCK za spontaniczny pokaz tańca podczas widowiska światło i dźwięk STAR WARS PARTY.

W jednej chwili, w jednym miejscu spotkaliśmy się, by pokazać rolkarzom i publiczności, jak rozwija się polski freestyle slalom. Świetna atmosfera, wymiana doświadczeń, spotkanie z idolami i sportowa rywalizacja – to nam się udało. Mocno zmęczeni poślizgiem czasowym,  co postaramy się zmienić w przyszłości, żegnamy się tradycyjnym: „Do zobaczenia w sezonie 2016”.

UKS OLIMP Kętrzyn BlueBear TEAM

Jerzy Pruszyński

Film z MP

 

 

WYNIKI Mistrzostw Polski Freestyle Slalom Kętrzyn 2015

Speed junior men

 1. Hubert Kilian
 2. Dominik Bojda
 3. Jakub Flaga

Speed junior women

 1. Justyna Czapla
 2. Natalia Wisz
 3. Magdalena Dziama

Speed senior men

 1. Dawid Jaworski
 2. Krzysztof Zyborowicz
 3. Sebastian Giedziun

Speed senior women

 1. Klaudia Hartmanis
 2. Paulina Czapla
 3. Angelika Prucnal

Classic junior men

 1. Jakub Mączyński
 2. Eryk Koszela
 3. Adam Grochowski

Classic junior women

 1. Justyna Czapla
 2. Magdalena Dziama
 3. Maja Kozłowska

Classic senior men

 1. Michał Sulinowski
 2. Dawid Jaworski
 3. Krzysztof Zyborowicz

Classic senior women

 1. Klaudia Hartmanis
 2. Ewelina Czapla
 3. Paulina Czapla

 

Classic pair

 1. Michał Sulinowski, Klaudia Hartmanis
 2. Dawid Jaworski, Sebastian Giedziun
 3. Tomasz Mroczek, Justyna Czapla

Jump men

 1. Ziombel Bombel
 2. Tomasz Mroczek
 3. Dawid Jaworski

Jump women

 1. Sara Tereszczuk
 2. Magdalena Dziama
 3. Justyna Czapla

Battle junior men

 1. Jakub Mączyński
 2. Eryk Koszela
 3. Dominik Bojda

Battle junior women

 1. Justyna Czapla
 2. Maja Kozłowska
 3. Magdalena Dziama

 

Battle senior men

 1. Michał Sulinowski
 2. Dawid Jaworski
 3. Krzysztof Zyborowicz

Battle senior women

 1. Klaudia Hartmanis
 2. Paulina Czapla
 3. Ewelina Czapla

Battle senior +30

 1. Katarzyna Cholewa
 2. Renata Zrębiec
 3. Małgorzata Krzyżewska

 

 

Trójbój dziecięcy

KAREGORIA

Miejsce

Imię

Nazwisko

Dzieci 2010 i młodsi

Dziewczyny’

1

Maja

Kos

2

Maja

Narwojsz

3

Aleksandra

Niemczyk

Chłopcy

1

Maciej

Puczel

2

Wiktor

Stankiewicz

3

Wojciech

Pudło

Dzieci 2007-2009

Dziewczyny’

1

Abigail

Pelinko

2

Matylda

Godlewska

3

Lena

Myszkowska

Chłopcy

1

Marcin

Zrębiec

2

Igor

Mociąg

3

Maciej

Tęczar

Dzieci 2003-2006

1

Justyna

Tęczar

Dziewczyny’

2

Ania

Wojtkiewicz

3

Marika

Jeziorek

Chłopcy

1

Eryk

Koszela

2

Adrian

Czjkowski

3

Kacper

Szymański