W miniony weekend w stolicy Podbeskidzia odbyło się największe rolkowe wydarzenie w tym roku. Ponad 40 instruktorów sportów wrotkarskich z Polski i Europy zrzeszonych w ogólnopolskim projekcie I LOVE Rolki,  odwiedziło LUCE Arena.  Dwa dni intensywnych warsztatów z najlepszymi w swoim fachu – nauka jazdy, freestyle slalom,  jazda agresywna ,nauka slidów, zajęcia minihokeja, jazda miejska i wiele innych.  Dziesiątki zadowolonych dzieci i dorosłych z całej Polski zjechało się do Bielska, aby być częścią tego wyjątkowego wydarzenia. Gośćmi specjalnymi byli m.in Prezes Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich – Bartosz Pisarek,  Mistrz Świata Lorenzo Guslandi oraz Mistrz Europy Lorenzo Demuru ,  Aleksey Martsenyuk, Piotrek Combrzyński, Kuba Flaga.

 

Rolkowy weekend rozpoczął się już w piątkowy wieczór kiedy to odbył się mecz hokeja na rolkach pomiędzy ekipą I Love Rolki i Decathlon Bielsko-Biała.  W sobotę głównym wydarzeniem dnia były ogólnopolskie zawody Amatorskiej Ligi Slalomowej, które prowadziła sama Paulina Czapla z Czapla Team – Wielokrotna Mistrzyni Polski w freestyle slalom, a co więcej zajmuje ona od lat miejsce w pierwszej 10 w rankingu światowym w konkurencjach Speed Slalom oraz Freestyle Battle. Późnym wieczorem odbył się ekstremalny wyścig Rollercross na torze Kartingowym ZygZak. Niedziela obfitowała w porcję różnorodnych warsztatów oraz zajęć z minihokeja.
Dodatkowo, wydarzenie to ściągnęło do Bielska Białej ekipę Dzień Dobry TVN, która na żywo z LUCE Arena prezentowała flagowy sport uprawiany w tym obiekcie.
Obszerna relacja oraz materiały filmowe na stronie:
Organizatorami i partnerami imprezy byli: Fundacja LUCE, I LOVE ROLKI Polska, Powerslide Polska, Urząd Miasta Bielska – Białej, Polski Związek Sportów Wrotkarskich, Bladevile Polska, Decathlon Bielsko-Biała, Łączą Nas Rolki, ZygZak Karting, in-line.pl, Dzień Dobry TVN, Kompleks Nowe Miasto