Wyruszyli o godz. 9:00 z LUCE Areny w Bielsku – Białej. Choć niektórzy z nich już w piątek o godz 23:00, by dotrzeć z Kędzierzyna – Koźla na miejsce zbiórki. Mowa o uczestnikach 7 edycji pielgrzymki na hulajnogach i rolkach, która odbyła się 13. października 2018 r.

Wszystko rozpoczęło się od wspólnej rozgrzewki, którą animowali instruktorzy LUCE Areny. Grupę rolkarzy poprowadzili Wojciech Mendakiewicz oraz Wiktor Osierda, natomiast grupę hulajnóg Mateusz Kempiński. To była ostatnia szansa na opanowanie umiejętności hamowania, która jak się później okazało była niezbędna podczas drogi.

Po krótkim treningu kolumna ustawiła się do wyjazdu: krótka modlitwa prowadzona przez ks. Mateusza Dudkiewicza – prezesa fundacji LUCE w Bielsku – Białej, błogosławieństwo i w drogę.

Ponad czterdziestu pasjonatów rolek i hulajnóg ruszyło w 17 – kilometrową trasę, która w niektórych etapach była wymagająca. Wszystko po to, by dotrzeć do sanktuarium św. Jakuba w Szczyrku. Nie miejscu posiłek regeneracyjny, opowieść ks. Proboszcza o historii Patrona i krótki zarys camino (pielgrzymkowy szlak, który prowadzi z różnych miejsc na świecie do sanktuarium w Santiago de Compostela w Hiszpanii) oraz Msza św. na zakończenie pielgrzymki, której przewodniczył ks. Adam Wandzel. Uczestnicy swoje zmęczenie, trud oraz modlitwę ofiarowali za ludzi młodych, którzy są uzależnieni od narkotyków i dopalaczy.

VII edycja pielgrzymki na hulajnogach i rolkach to tak na dobrą sprawę zwiastun rolkowego camino. Organizatorzy marzą o pokonaniu trasy z Polski do Hiszpanii oczywiście na kółkach. Nim to nastąpi odbędą się kolejne edycje, na które warto dobrze się przygotować. Okazją do treningu są zajęcia prowadzone na różnych poziomach zaawansowania. zarówno dla dorosłych jak i dzieci na LUCE Arenie w Bielsku – Białej (ul. Legionów 26/28).