SKATE IN PARK – Centrum sportów ekstremalnych i rekreacji

Zima w Polsce jest smutnym okresem, dla miłośników letnich sportów ekstremalnych. To czas kiedy muszą odłożyć swoje pasje na bok. Na Śląsku jednak amatorzy  jazdy na rolkach, deskorolkach, rowerach BMX oraz hulajnogach nie zapadną w sen zimowy.

11 listopada ruszyła kolejna edycja projektu Skate In Park, który tak jak rok temu działał na terenie Międzynarodowych Targów Katowice.

Na terenie Centrum Przedsiębiorczości Chorzów przy ulicy Targowej 5, w hali targowej numer 3 o powierzchni 4400m2, powstał na okres zimy kryty obiekt zawierający w sobie masę atrakcji. Oprócz skateparku, głównie przeznaczonego dla wyczynowców, jest też boisko do hokeja na rolkach, tor pętla dla rolkarzy i longboardzistów, tory do jazdy slalomowej oraz inline alpine, trampoliny,  boiska do gry w bule, mała scena muzyczna oraz wiele innych atrakcji.

Obiekt jest podzielony na kilka stref, poziomów zaawansowania, dlatego nawet część skateparkowa jest dostępna dla najmłodszych miłośników bujania się po rampach, skoczniach i quoterach. Jeśli skatepark to dla waszego dziecka nowość, ma ono do dyspozycji takie atrakcje jak: tor dla początkujących, tor do freestyle slalomu, trampolinę, boisko hokejowe, trickboardy, slackline  i X-Boxa.

Dodatkowo, w tygodniu i w weekendy będą organizowane lekcje jazdy na rolkach i deskorolce na różnych poziomach zaawansowania, a podczas ferii zimowych będą tu organizowane codziennie całodzienne warsztaty, półkolonie rolkowe oraz deskorolkowe.

Jeśli nie jesteś fanem jazdy ekstremalnej, a lubisz śmigać na rolkach lub longboardzie zapraszamy do strefy rekreacyjnej. Znajdziecie tutaj tor do nauki slalomu, boisko hokejowe, tor bladecross czyli mini przeszkody skateparkowe dla dzieci i początkujących, a wszystko to będzie otoczone torem do jazdy.

W ubiegłym roku, na obiekcie odbyło się kilkanaście imprez sportowych oraz mini eventów. W tym roku również możecie liczyć ma masę atrakcji!

Szczegóły, plan nadchodzących imprez i wszystko co związane z inicjatywą Skate In Park znajdziecie TUTAJ

Poniżej trochę zdjęć, pokazujących to wyjątkowe miejsce.

Zapraszamy