AZS

 

Warszawska sekcja jest jedyną w Polsce sekcją AZS Łyżwiarstwa Figurowego i jedynym klubem łączącym płynnie rolkarstwo i łyżwiarstwo figurowe. Powstała w 2013 roku i od tamtej pory prężnie działa i z roku na rok coraz bardziej się rozwija. Stworzona została od „zera” przez Agnieszkę Cybulską, która do dziś jest jej szefową oraz jednym z instruktorów.

16650159540_82cb515ebe_k

Jak wygląda działalność sekcji?

Nie jesteśmy klubem komercyjnym, gdzie możesz wejść na pojedyncze zajęcia, czy wykupić karnet. U nas dołączasz do zgranego teamu na co najmniej jeden sezon, podczas którego już po pierwszym roku, dzięki specjalnie opracowanemu programowi,  ucząc się od zupełnych podstaw, poznasz podstawowe piruety i skoki. Jeśli będziesz chciał(a), wraz ze swoją grupą weźmiesz również udział różnego rodzaju pokazach 🙂

AZS to Akademicki Związek Sportowy, jednak niech nie zmyli Cię nazwa – trenować u nas może każdy kto skończył 18 lat, również absolwenci i ci, którzy nigdy nie studiowali. Sezon treningowy zaczynamy po studencku – na przełomie września i października, a kończymy w maju. Dołączyć do nas może każdy bez względu na wiek, płeć i umiejętności – są różne grupy zaawansowania a co roku ruszają takie dla osób „od zera”.

Treningi prowadzimy na łyżwach i rolkach oraz imitujemy elementy łyżwiarskie na sali gimnastycznej, utrwalamy postawę ciała podczas figur i prowadzimy treningi ogólnorozwojowe oraz stretching.  Trening na rolkach to fantastyczny dodatek do zajęć na lodzie, a w dodatku jedyna zbliżona opcja trenowania w czasie przerwy w sezonie łyżwiarskim (na lodzie można trenować w Warszawie, w najlepszym wypadku od września do czerwca). Staramy się również promować łyżwiarstwo i wrotkarstwo figurowe poprzez występy na różnorodnych imprezach związanych z tym sportem. Nasze pokazy na rolkach urozmaiciły między innymi Dni Rolkarskie w Otwocku, na Woli czy Dni Otwarte Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Promowaliśmy również we Wrocławiu wrotkarstwo figurowe, które będzie jedną z dyscyplin podczas World Games 2017. Na łyżwach występowaliśmy na wielu lodowiskach w Warszawie (Targówek, Starówka, Stegny, Wesoła, WOŚP na lodowisku Keniga, Rokosowska, a także na Zimowym Narodowym). Pokazaliśmy, że aby pięknie jeździć wcale nie potrzeba żmudnych treningów od dziecka – nasi podopieczni juz po półtora roku treningów mogą zaprezentować podstawowe piruety, skoki, kroki a także elementy formacji synchronicznych i parowych z podnoszeniami włącznie. Niektórzy członkowie sekcji włączyli się również w promocję tego sportu poprzez uczestnictwo w nocnych przejazdach na rolkach przez Warszawę – Nightskating (kilka „naszych” osób jeździ w teamie zabezpieczającym! 😉 )

O czym marzymy i jaki mamy cel?

Przede wszystkim – dalsza promocja sportu. Stworzenie zgranej formacji pokazowej na wysokim poziomie. Pokazy nie tylko w Warszawie, ale również w innych miastach w Polsce, a moze również i za granicą, dzięki którym pokażemy czym jest łyżwiarstwo i rolkarstwo figurowe.  Chętnie wystąpimy również podczas komercyjnych imprez – fundusze zdobyte poprzez takie zlecenia umożliwią nam dalszy rozwój. Ponieważ same dziewczęta nie wszystko jednak dadzą rade zrobić, poszukujemy mężczyzn chętnych, by trenować i występować z nami. Pomyślcie, jak o niebo bardziej widowiskowe byłyby nasze występy gdybyśmy mogli występować w drużynie damsko- męskiej! Serdecznie zapraszamy!

Więcej info: http://azslyzwy.blogspot.com/