Rolki są sportem, który mogą uprawiać zarówno dzieci jak i dorośli. Nie ma ograniczenia wiekowego choć przyjmuje się, że dolna granica dla chłopców to 4-5 lat a u dziewczynek, ze względu na kształtowanie się miednicy, część ortopedów nie zaleca intensywnego uprawiania sportów wrotkarskich, przed 7 rokiem życia. Oczywiście, o tym kiedy dziecko zacznie stabilnie i pewnie poruszać się na rolkach, decydują indywidualne predyspozycje.

OS6B6023

Aby rozpocząć przygodę z rolkami, potrzebne nam będą oczywiście rolki 🙂 do tego zestaw ochraniaczy na kolana, łokcie i nadgarstki oraz OBOWIĄZKOWO kask.

ennui-bcn-helmet-czarny-d1908e628f0c3fbc4d0be8a62c7445db powerslide-standard-tri-pack-ii-7d31cfb067c92a4bc752cad5cd6ef888

Nie rekomendujemy kupowania rolek najtańszych, nieznanych firm czy wykonanych ze słabej jakości materiałów. Rolki takie są niewygodne, utrudniają utrzymanie poprawnej postawy, szybko się psują i po kilku przejażdżkach komfort z ich użytkowania drastycznie spada. Zanim połkniemy bakcyla rolkowego, zdążymy się zniechęcić. Podobnie jest z ochraniaczami czy kaskiem. Pamiętajmy, że te elementy mają chronić nas lub nasze dzieci przed kontuzjami czy poważnymi urazami, muszą więc być porządne.

 

Jeśli nie możemy lub nie chcemy na początek kupować drogiego sprzętu, warto rozważyć opcję zakupu używanego, ale markowego. Większość sklepów oferuje również sprzedaż ratalną a dobre rolki to zakup na kilka lat.

Jeśli chcemy mieć rolki dopasowane do naszych potrzeb, udajemy się do specjalistycznego sklepu w którym doświadczeni sprzedawcy pomogą nam dobrać rozwiązania idealne dla nas.

 

Żeby zacząć jeździć, dobrze jest skorzystać z pomocy wykwalifikowanego instruktora lub zapisać się do szkółki rolkowej. Dzięki temu, pod okiem doświadczonej osoby, prawidłowo nauczymy się podstaw, a sama nauka będzie przebiegała szybciej.

Oczywiście, możemy też uczyć się sami. W tym celu, na początek, wybierzmy raczej mało uczęszczane ścieżki, asfaltowe boiska czy alejki parkowe, by nie zrobić krzywdy sobie i innym osobom korzystającym z tych obiektów. A później tylko ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć 🙂