Rolki

Zaczynać przygodę z inline alpine można na każdych rolkach. W ramach specjalizacji dobiera się jednak konstrukcje z coraz większymi kółkami. Docelowe zestawy mają koła dochodzące do 110 mm – są to rolki produkowane dla rolkarstwa szybkiego.  Takie rolki są szybkie, ale mało skrętne. Dlatego zawodnicy pracują nie tylko nad skrętem równoległym (w którym obie rolki pochylone są pod równym kątem, a wszystkie koła mają kontakt z podłożem), ale też wspomagają się krokiem łyżwowym, zacieśniając w ten sposób promień skrętu. Kółka nie mogą być za twarde, aby przyczepność w skręcie była odpowiednia. Zbyt miękkie koła będą się z kolei szybciej zużywać. W przypadku mokrej nawierzchni stosuje się bardzo miękkie, specjalne koła, które są wolniejsze, ale zapewniają większą przyczepność.

inline-alpine-2-e1442043271260

źródło: http://uks16gigant.eu/

 

Kije narciarskie

Tak jak w slalomie narciarskim, w inline alpine zawodnicy wyposażeni są w kije z gardami, przy pomocy których „zbijają” przegubowe tyczki, torując sobie jak najkrótszą  drogę przejazdu.

Ochraniacze

Obowiązkowym wyposażeniem slalomisty są: kask, ochraniacze na kolana i golenie typu hokejowego (nie przesuwające się podczas upadku), ochraniacze na łokcie oraz zabezpieczenie dłoni (rękawice lub usztywniacze na nadgarstki). Zalecane są wszelkie inne ochraniacze, które mogą zminimalizować ryzyko otarć i obić, np. „zbroja” na tułów oraz „żółw” na plecy.

Inline_alpine_2015_0112

źródło: wikipedia.de