Freestyle Slalom

 

Żeby zacząć przygodę ze slalomem i nauczyć się podstawowych tricków, nie potrzebne są specjalistyczne rolki. Jeśli jednak poważnie myślimy o uprawianiu tej dyscypliny, powinniśmy się zaopatrzyć w sprzęt, który najlepiej nadaje się do uprawiania slalomu.

Rolki slalomowe posiadają pewne cechy wyróżniające:

  • Dodatkowa klamra na palcach – lepsze trzymanie stopy przy trickach
  • Kółka ułożone w „banana” – poprawiają zwrotność rolki

Shell czyli skorupa/szkielet rolki w modelach rolek slalomowych, wykonany jest z reguły z włókna węglowego, szklanego (lub mieszanki obu) lub z carbonu.

Efekt „banana” można osiągnąć na dwa sposoby. Za pomocą szynt „prerocked”, w której skrajne kółka są osadzone wyżej o 2mm od wewnętrznych, lub za pomocą różnego rozmiaru kółek – skrajne są o 4mm mniejsze od pozostałych. Np. 76mm/80mm/80mm/76mm.

Poniżej kilka przykładowych modeli rolek Slalomowych:

 

POWERSLIDE Hardcore Evo 2.0

PS HC Evo

SEBA WFSC

seba

 

Freeride/Freeskate

 

Rolki freeride’owe to najbardziej uniwersalny typ rolek dostępny na rynku. Ich konstrukcja idealnie sprawdza się w środowisku miejskim, umożliwiając komfortowe i sprawne pokonywanie wszelkich przeszkód.

Cechy charakterystyczne to:

  • Sztywny i twardy shell (skorupa) odporny na uszkodzenia i chroniący stopę przed urazami
  • Dość krótka, zwrotna szyna, z dużymi kółkami 80 mm i dużej twardości – od 85A (wielkość kół może zależeć od rozmiaru rolki i długości szyny)

Większość rolek freeride’owych wykonana jest z kompozytów wzmacnianych włóknem szklanym. Są sztywne i odporne na uszkodzenia. W rolkach tego typu można bez obaw skakać ze schodów, zjeżdżać po nich czy wykonywać slajdy. Dzięki swojej sztywnej i stabilnej konstrukcji, doskonale nadają się też do nauki tricków slalomowych.

Kilka najpopularniejszych modeli rolek freeride poniżej:

ROLLERBLADE Metroblade GM

METROBLADE_GM_07620900107_male

 

 

POWERSLIDE Imperial ONE

imperial

 

SEBA FR1 80

seba FR1