Battle Otwock 2017, czyli III Otwarte Mistrzostwa Mazowsza we freestyle’u na rolkach, już za nami. W napięciu związanym z niepewną pogodą i ryzykiem odwołania imprezy w przypadku deszczu, pierwszego dnia udało się rozegrać wszystkie zaplanowane dyscypliny freestyle – czyli Battle Slalom, Classic Slalom oraz Slides.

Drugiego dnia pogoda nie była już tak łaskawa i z zaplanowanych dwóch konkurencji, speed slalom oraz jump, rozegrano jedynie tę pierwszą. Mokra nawierzchnia i padający deszcz sprawiły, że przeprowadzenie skoków mogło być zbyt niebezpieczne.

Do udziału zgłoszonych zostało blisko 100 uczestników. Startowały reprezentacje szkółek i klubów: Szkółka Rolkowa WodzuBlueBearI Love Rolki, Byli zawodnicy z: Rzeszowa, Kętrzyna, Warszawy i okolic, Płocka, Rybnika, Mysłowic, Krakowa, Łańcuta. Oczywiście udział brali także gospodarze, czyli UKS Wilki Otwock.

Zmagania w ramach 3 edycji Battle Otwock rozpoczęła konkurencja Battle Slalom Women, w której najlepsze miejsca zostały podzielone pomiędzy zawodników z różnych klubów.

Kategoria Junior Women to odpowiednio Karolina Jagielska z Płock Team, która stanęła na najwyższym stopniu podium, Zofia Brzezińska ze Slalom Academy, na miejscu drugim i Patrycja Nadja ze Szkółki Rolkowej Wodzu, na trzecim. W kategorii Senior Women pierwsze miejsce zajęła Magdalena Dziama ze Szkółki Rolkowej Wodzu, drugie Monika Oczkowska z I Love Rolki, a trzecie i czwarte Halina Labriga reprezentująca gospodarzy i Daria Kasprowicz z I Love Rolki. Kategoria mężczyzn w Battle to podobnie podział miejsc na podium. Wśród Seniorów najlepszy okazał się Tomasz Morczek (Szkółka Rolkowa Wodzu), kolejni na podium to Tomasz Wieczorek (Sport Rebel) i Konrad Tomaka (Szkółka Rolkowa Wodzu). Juniorzy podzielili podium w następujący: Nikodem Krupa (Szkółka Rolkowa Wodzu), Kacper Wawryk (I Love Rolki) i Rafał Tokarzewski (UKS Wilki Otwock).

Druga konkurencja rozegrana w sobotę to Classic Women, w której startowało 7 kobiet. Najlepsza okazała się Justyna Czapla z Rzeszowa, a za nią Marta Skubis, także z Rzeszowa, natomiast trzecie miejsce zajęła Karolina Jagielska z Płocka. Wśród mężczyzn udział wzięło jedynie 3 zawodników, którzy w następujący sposób stanęli na podium: Tomasz Wieczorek z Rybnika (Sport Rebel), Nikodem Krupa i Jakub Trojanowski, obaj ze Szkółki Rolkowej Wodzu.

Na koniec pierwszego dnia rozegrano konkurencję Slides, w kategorii mieszanej kobiet i mężczyzn. Justyna Czapla z Rzeszowa okazała się bezkonkurencyjna. Tuż za nią uplasował się Roman Kotormus z Warszawy, a podium zamknęła Partycja Najda (Rzeszów).

Jedyna konkurencja, która nie została rozegrana zgodnie z planem to Bladecross zaliczany do MLB. Obecni na miejscu zawodnicy mogli pokonać trasę przejazdu, jednak wyniki tych przejazdów nie będą wyliczane do rankingu MLB.

Drugi dzień przywitał uczestników nienajlepszą pogodą. Podium w Speed Junior Men było zdominowane przez zawodników z Rzeszowa. Najlepszy był Hubert Kilian, dalej Nikodem Krupa i Dominik Bojda. Trochę większa różnorodność była w kategorii Senior Men, w której medale za dwa pierwsze miejsca pojechały także do Rzeszowa (Tomasz Mroczek i Konrad Tomaka), a ostatni medal trafił do debiutującego Dawida Kosa z Otwocka.

Speed Junior Kobiet to druga, po Battle juniorek, najliczniejsza kategoria. Najlepsza okazała się Patrycja Najda, dalej Justyna Tęczar, obie ze Szkółki Rolkowej Wodzu oraz Karolina Jagielska z Płocka. Całkowity podział na podium był wśród Seniorek i wyglądał następująco: Magdalena Dziama (Szkółka Rolkowa Wodzu), Halina Labriga (UKS Wilki Otwock) i Monika Oczkowska (I Love Rolki).

Oficjalne i kompleksowe wyniki zawodów są dostępne pod poniższym linkiem https://drive.google.com/file/d/0B07Q6AN9w-f7bEZtallPcmQ4RVk/view

Organizatorzy dziękują wszystkim zawodnikom za udział i zaangażowanie, szczególnie przy pogodzie, która nie sprzyjała organizacji zawodów.

Powyższe zdjęcia są autorstwa fotografa Marcina Suligi, Linia Otwocka. Za udostępnienie serdecznie dziękujemy!