Battle Otwock 2017, czyli III Otwarte Mistrzostwa Mazowsza w jeździe freestyle, zostaną rozegrane 16 i 17 września.

Doczekaliśmy się! Po nieoczekiwanej zmianie terminu imprezy pasjonaci jazdy na ośmiu kółkach mogą już szykować swoje rolki. W dniach 16-17 września Otwock, a dokładnie boisko przy Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego, po raz trzeci stanie się areną wielkich zmagań i wspaniałej zabawy dla rolkarzy.

Wydarzenie „Battle Otwock” na stałe wpisało się już do kalendarza rolkowych imprez w Polsce. Zawody freestyle mają ranę „Local Event” (1 kubek) w World Slalom Series. Bladecross jest zaliczany do Mazowieckiej Ligi Bladecrossa. Rozegranych zostanie pięć konkurencji – Battle Freestyle Slalom, Classic Freestyle Slalom, Speed Slalom, Free Jump, Freestyle Slides. Dodatkowo rozegrana zostanie konkurencja Bladecross (Mazowiecka Liga Bladecross), czyli wyścigi po specjalnie przygotowanym torze przeszkód.

Zawody startują o godzinie 9:00.

Zawody zostaną zorganizowane na świeżym powietrzu. W przypadku niesprzyjającej pogody, plan imprezy może ulec zmianie, część konkurencji może nie zostać rozegrana lub, w sytuacji ostatecznej, zawody mogą zostać odwołane. Organizatorzy będą na bieżąco informować o ewentualnych zmianach w programie na oficjalnym profilu wydarzenia UKS Wilki Otwock na FB. Tu także znajduje się więcej szczegółów na temat imprezy: formularze zgłoszeniowe, regulamin, itp.

Opłaty startowe należy wpłacać w dniu imprezy przed jej rozpoczęciem. Koszt udziału w poszczególnych dyscyplinach wygląda następująco:

Freestyle:
jedna konkurencja – 30 zł
dwie konkurencje – 40 zł
trzy i więcej konkurencji – 50 zł
opłata startowa bladecross (MLB) – 20 zł

Kibice wchodzą bezpłatnie.

Battle Otwock, czyli III Otwarte Mistrzostwa Mazowsza we Freestyle’u, to impreza obowiązkowa dla każdego pasjonata jazdy na rolkach. Niezależnie od wieku – organizatorzy, czyli UKS Wilki Otwock, zapraszają wszystkich rolkarzy, początkujących i weteranów. Zapowiadają doskonałą zabawę i mnóstwo sportowej rywalizacji w duchu „fair play”. O poziom sportowy zadba nie tylko ogólnopolska czołówka. Zainteresowanie wydarzeniem i wstępny udział zapowiedzieli także zawodniczy z Białorusi i Czech. Przewidywana liczba ponad 100 uczestników. Dla każdego zawodnika przewidziany jest pamiątkowy medal.

Nad zawodami patronat objął Polski Związek Sportów Wrotkarskich. Patronami medialnymi zostali Radio Eska oraz tygodnik Linia Otwocka.

   otwock