W sobotę, 11 czerwca w Katowicach odbędą się zawody rolkowe dla dzieci i młodzieży Rollcamp Champions Katowice!

Zawody rozgrywane będą w dwóch kategoriach:

1. TRICKSTERS – zawody w wykonywaniu trików na rolkach agresywnych czyli grindy, skoki, obroty oraz swoja kreatywność w wykorzystaniu elementów na skateparku.

Zwodnicy będą podzieleni na dwie grupy wiekowe:

A) do 11 lat włącznie
B) od 12 lat w górę

Kategoria Tricksters będzie odbywać w formie Slopestyle

Zawodnik ma do przejechania konkretny odcinek, zaliczając po drodze jak najwięcej przeszkód w dowolny sposób. Nie ma możliwości zawrócenia czy postoju – przejazd kończy się w momencie gdy zawodnik znajdzie się na mecie wyznaczonego odcinka.

Sędziowie będą oceniać trudność i kreatywność wykonywanych trików.

Każdy z finalistów będzie miał 2 przejazdy z czego liczy się jeden – najlepszy.

2. PARK RACE – zawody sprawdzające umiejętność płynnego poruszania się po elementach skateparku. Zadaniem zawodników będzie zaliczenie jak największej ilości przeszkód na skateparku w wyznaczonym czasie. Poszczególne przeszkody będą miały przypisaną wartość punktową – wygrywa zawodnik, który wyznaczonym czasie zgromadzi największą ilość punktów. Startujący są podzieleni na 4 grupy wiekowe:

A) 6-7 lat
B) 8-9 lat
C) 10-11 lat
D) 12+ lat

3. Mistrz Miejscówki (Best Trick) – dodatkową atrakcją będzie wybranie Mistrza Miejscówki – zawodnika, który wykona najciekawszy Trik. O wyniku zdecydują sami startujący poprzez głosowanie – każdy ze startujących oddaje 1 głos na swojego faworyta.

JAZDA W KASKU I OCHRANIACZACH JEST OBOWIĄZKOWA!!!

Szczegóły wydarzenia TUTAJ